25.4.2024 4:29
Breaking News

Budućnost poražena od Trabzona

Poraz košarkaša Budućnost Volija u Eurokupu – ”plavi” su u trećem kolu u gostima nakon uzbudljive završnice bili slabiji od Trabzona 75:71 (20:20, 13:16, 23:16, 19:19), što je drugi poraz Podgoričana nakon startnog trijumfa nad Banvitom te poraza u Solunu od Arisa. Turski predstavnik ima pobjedu više od crnogorskog šampiona.

Domaćin je krenuo furiozno i poveo 9:0, a prve poene naš tim je postigao nakon tri minuta igre. Na tri ipo minuta do kraja četvrtine Trabzon je vodio 18:9, ali je onda uslijedila serija gostiju od 11:0 za preokret. Ipak, turski sastav je košem Demirela u posljednjoj sekundi poravnao na 20:20.

Odlično su ”plavi” otvorili drugu četvrtinu, serijom 9;0 došli do 20:29, a trojkom Jaramaza imali smo 27:35 na dva minuta do kraja dionice. Ponovo smo primili koš u posljednjoj sekundi kojim je Trabzon smanjio na 33:36.

U 23. minutu Budućnost je vodila 39:40, ali je onda uslijedio preokret domaćina. Tačno na sredini četvrtine Kulig je pogodio dva poena za 47:40, a na tri ipo minuta do isteka trećeg dijela bilo je 51:43. Sead Šehović pogađa trojku i prekida seriju loših napada plavih za 54:48, na minut do kraja, a onda je stigla i trojka Kuka za 54:52 za Trabzon. Međutim, novi koš Trabzona u posljednjoj sekundi za 56:52.

Posljednji četvrtinu otvorio je Jaramaz poenima sa slobodnih bacanja, a na isteku 32. Minuta Jaramaz pogađa trojku za 61:57. No, nova serija grešaka našeg šampiona što koristi domaćin da na sredini dionice ode na 67:57. Džozef je na dva ipo minuta do kraja meča smanjio na 69:63, isti igrač je smanjio na minus četiri. Međutim, stigla je trojka domaćina, ali i koš Subotića za 72:67 na minut do kraja.

Došlo je do uzbudljive završnice, kod 73:69 Jaramaz je dobio tri slobodna bacanja. Pogodio je dva od tri, pa je na 16 sekundi do kraja bilo 73:71. Naravno, brzi faul plavih, Kinzi pogađa oba, na drugoj strani Džozef promašuje trojku, na kraju 75:71 za Trabzon.

Trabzonspor su do pobjede vodili su Terens Kinzi sa 23 i Andrija Stipanović sa 20 poena. U ekipi Budućnosti najbolji je bio Tadija Dragićević sa 18, dok je Nemanja Jaramaz ubacio 15 koševa.

Budućnost Voli će u narednom kolu, 4. novembra u Podgorici, igrati sa Uniksom iz Kazanja koji je večeras poražen kod kuće od Arisa nakon produžetaka 74:73.

Check Also

Ambasada Turkiye u Crnoj Gori priredila svečani iftar, prisustvovali najviši državni zvaničnici

Svima vam čestitam mjesec ramazan. Danas smo se okupili sa dragim gostima i ovo je …