20.4.2024 4:40
Breaking News

Karšijaka opet bolja od Budućnost Volija

Budućnost Voli nije uspjela da napravi iznenađenje u Izmiru, Karšijaka je opet bila bolja u meču u kome je vodila praktično od samog početka.

Podgoričani su krenuli dobro, u 3. minutu su imali vođstvo od 9:5 i tada domaći sastav pojačava ritam, pravi seriju 12:0 i preokreće na 17:9.

Od tog momenta pa do kraja, izabranici Ufuka Saridže nisu ispuštali vođstvo.

U finišu prvom poluvremena imali su maksimalnih plus 15 nakon (45:30), nakon što je poentirao Džon Dibler.

Treća četvrtina donijela je , prosto rečeno, pravi revolveraški obračun.

Obje ekipe su postigle po pet trojki, ali je domać tim sačuvao dvocifrenu prednost (66:53).

Uvodni minutu posljednje dionice pripali su Podgoričanima, koji su serijom 9:0 prišli na minus dva (69:67), a toku je bio 35. minutu.

Nepunih 120 sekundi kasnije, Džej Ar Rejnolds je imao šut za izjednačenja, ali nije pogodio trojku.

To kao da je potpuno poremetilo goste, a Karšijaka je serijom 11:0 za 84:70 riješila sve dileme oko pobjednika.

Suad Šehović je bio najefikasniji u sastavu Budućnost Volija sa 20 poena (sedam skokova), a po 12 su dali Vladimir Dašić (sedam uhvaćenih lopti) i Bojan Subotić (10 u trećoj četvrtini).

Dibler je predvodio Karšijaku sa 18 koševa (četiri trojke), a po 17 su pored svog imena upisali Bobi Dikson i Huan Palasios (sedam skokova).

Karšijaka – Budućnost Voli 86:78 (22:12, 23:20, 21:21, 20:25)

Izmir – Dvorana: „Pinar arena”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Mantila (Finska), Čebišev (Ukrajina), Martolini (Italija).

Karšijaka: Mutlu 7 (2-1), Palasios 17 (4-3), Heršek 9 (2-1), Strouberi 5 (4-2), Guven, Koc, Dikson 17 (4-4), Sonsirma 3, Gabrijel 8 (1-1), Altaj, Dibler 18 (2-2), Senturk 2.

Budućnost Voli: Kuk 9 (6-6), Šehović 20 (5-5), Dašić 12 (1-1), Subotić 12, Šihi, Vitkovac, Popović 9, Ivanović 8 (3-3), Rejnolds 6 (4-3), Ćapin, Rikić.

Check Also

Ambasada Turkiye u Crnoj Gori priredila svečani iftar, prisustvovali najviši državni zvaničnici

Svima vam čestitam mjesec ramazan. Danas smo se okupili sa dragim gostima i ovo je …