Nova sjajna pobjeda košarkaša Budućnosti Volija u Evrokupu – “plavi” su u odličnoj atmosferi pred svojim navijačima savladali Galatasaraj 87:78 i sačuvali maksimalan učinak u ovom takmičenju.
Odlična je Budućnost bila od prve četvrtine, koju je dobila 25:14, da bi već tokom druge dionice prednost ekipe Aleksandra Džikića iznosila i plus 21. Razigrao je Danilo Nikolić, pogodio tri trojke bez promašaja i bio pokretač ekipe u prvom dijelu.
Uz to, odlično je funkcionisala odbrana, pa tim iz Istanbula nije imao ni promil šanse da dođe do pobjede.
Budućnost je i u nastavku konstantno imala više od 20 poena viška, a tek je u posljednjoj dionici Galatasaraj uspio da malo ublaži poraz.
Danilo Nikolić postigao je 15, Zoran Nikolić 14, uz devet skokova i sjajnih 6/6 za dva poena, Kajl Gibson i Nikola Ivanović takođe su upisali po 14 koševa.
Sa druge strane po 14 poena Renfroa, Samersa i Hopsona.
Budućnost za sedam dana u derbiju grupe dočekuje Bajern Saše Đorđevića.
Biće to pravi spektakl, okršaj neporaženih timova u dosadašnjem dijelu Evrokupa.
www.cdm.me