26.4.2024 0:18
Breaking News

Crnogorske kadetkinje ubjedljive protiv Turske

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas  Tursku 22:13 (10:2, 6:7 i 6:4), u utakmici šestog kola Mediteranskog prvenstva u Tunisu.

Crnogorske rukometašice upisale su četvrti trijumf, za koji su dobile četiri boda. Savladale su i Alžir 23:6, Egipat 18:14 i Italiju 19:8. Doživjele su i dva poraza, od Rumunije 21:8 i Tunisa 17:12.

Crna Gora poslije šest kola osvojila je ukupno 18 bodova.

Crnogorsku selekciju do pobjede protiv Turske vodila je Nikolina Knežević sa osam i Milica Raičević sa sedam golova. U listu strijelaca tri puta upisala se Marija Božović, Ivana Godeč postigla je dva, a po gol Tina Hatemi i Milica Globarević.

Prema propozicijama, na Mediteranskom šampionatu utakmice se igraju u okviru tri trećine, koje traju po 15 minuta. Reprezentacija koja dobije trećinu osvaja bod, a trijumf na kraju meča donosi dva boda. Neriješen rezultat u trećini boduje se pola boda, dok remi na kraju donosi objema ekipama po bod.

Crnogorska selekcija u posljednjem kolu,sjutra u 17 sati i 30minuta, igraće sa Francuskom.

Check Also

Ambasada Turkiye u Crnoj Gori priredila svečani iftar, prisustvovali najviši državni zvaničnici

Svima vam čestitam mjesec ramazan. Danas smo se okupili sa dragim gostima i ovo je …