16.3.2025 10:43

Posjeta Ambasadora Bralića Eskišehiru

Saradnja Crne Gore i Republike Turske se odvija intezivno na svim nivoima, sadržajima i oblicima: političkom, ekonomskom, kulturnom, kao i bezbjedonosnom.

Tako je ovih dana u Eskišehiru u Ministarstvu Unutrašnjih Poslova Republike Turske, Centru za obuku posebnih jedinica nalazi grupa iz policijskog sastava Ministarstva Unutrašnjih Poslova Crne Gore koju predvodi Sead Frljučkić, savjetnik direktora policije i glavni inspektor.

Njih je 20.11.2013.godine posjetio ambasador Crne Gore u Republici Turskoj Ramo Bralić, kojom prilikom je imao srdačan susret s zvaničnicima Ministarstva Unutrašnjih Poslova Republike Turske i Uprave policije.

Obaviješten je o obuci koja se sprovodi, i saslušao sa zadovoljstvom veoma pohvalne ocjene o sposobnosti, kondicionoj spremnosti i vještinama koje posjeduju naši učesnici na obuci.

Turska strana je izrazila spremnost i mogućnost da se obuka naših policijskih snaga može nastaviti i u Crnoj Gori.  

Ambasador Bralić je imao veoma prijatan razgovor sa našim policijskim sastavom i njihovim pretpostavljenim.

Izrazili su se veoma pozitivno o obuci, kadru koji ih obučava i uslovima u kojim su smješteni.

Check Also

Nikšić: Crna Gora Turska 3:1

Kišna noć za pamćenje kraj Bistrice: Het-trik Nikole Krstovića, Turska pala u Nikšiću Na dostojanstven …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.