25.7.2024 3:31
Breaking News

ŞKOLJKE BOKE KOTOR – MEŞHUR DENİZ ÜRÜNLERİ

Karadağ’ın Adriyatik kıyısında MNE 68 Orahovac adresinde, Kotor şehrinde bulunan Školjke Boke Limited Şirketi istiridye (ostrea edulis) ve midye (mytilus galloprovincialis) ürünleri HACCP standartlar içerisinde Karadağ’ın ilk ve tek organik ürünleri yetiştiren bir şirkettir. Söz konusu proje şirket kurulduğundan beri devletin en üst düzey yetkilieri tarafından takip edilmektedir. Kotor Biyoloji Enstitüsü ve enstitüsü adına prof.dr Sreten Mandiç, dr Aleksandar Joksimoviç ve kaptan Mario Busani, Karadağ Veteriner Dairesi ve Karadağ Ekotoksikolojik Enstitüsü tarafından şirketin çalışmaları en üst düzeyde takip edilmektedir.

Şirketin kurucusu mühendis olan Nevres Djeriç projeyi 2002 yılında başlatmıştır. O zamandan beri Kotor Körfezinde istiridye yeşiştirilmesi konusunda önemli araştırmaları yaptı. Uzun bir zaman yapılan araştırmalar ve çalışmalar neticesinde 2010 yılında Karadağ’ın yetkili kurumlarından istiridye yetiştirilmesi konusunda patent izni talebinde bulunmuştur. Talebe istinaden “karadağ istiridye“ olarak bilinen ilk defa Karadağ kendi deniz ürününü piyasaya sunmuştu.

Mevcut olan tesislerin daha iyi seviyeye getirilmesi konusunda ilgilenen tüm Türk şirketleri ortaklık için Karadağ’a davet etmektektedir.

 

Şirket iletişim bilgileri:

 

“SKOLJKE BOKE“ MNE 68 ORAHOVAC KOTOR

Sahibi ve Kurucu mühendis Nevres Djeriç

Genel Müdür Danijela Djeriç

Tel: 00 382 69 496 606,   00 382 32 330 295

Mail adresi: bokagard@t-com.me

Web sayfası: skoljkeboke.com

Check Also

Novosti iz Acibadema

Zdravlje kičme i nove terapije u liječenju skolioze Kičma je centralni potporni dio sistema leđne …